20 Gusht 2019, 16:33

'Arditi made you man', Blerina Bombaj argues with fans, gives tearful answer

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

XING

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

Dietologia e njohur, Blerina Bombaj ka ndarë së fundmi me ndjekësit e saj një foto ambientaliste, ku tregohen dy anë të një vendi: siç ishte dikur, i tëri mbuluar nga mbeturinat dhe siç është tani: i pastër. Ajo e ka shpërndarë foton në profilin e saj të instagramit në formë sfide për të gjithë bashkëatdhetarët, që të bëjnë dhe ato të njëjtën gjë.

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

Mes shumë komentesh të marra nga ndjekësit e saj, syri i Blerinës ka kapur një koment shumë të pakëndshëm, të cilit ka vendosur t'i kthejë përgjigje.

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

Ndjekësi e ka kritikuar Blerinën, duke i thënë që të mos bëjë të diturën e botës se vetëm falë Ardit Gjebresë është aty ku është. Shkas për këtë aludim është bërë fakti se dietologia për një kohë të gjatë na shoqëroi me recetat e saj të gatimit në emisionin "E diela shqiptare".

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

“Aman moj, o njeriu më i edukuar i kësaj bote si ato të jehovait. Po ik moj, të dha Zoti lekun dhe na bën si e ditura e botës, u heq karbohidrateet njerëzve, u shton proteinat, yndyrnat e mira dhe e kthen në biznes. Po je kaq humane t’i mos merr 300 mij lekë për një muaj dietë, sa një rrogë në Shqipëri po uli çmimet. Mos na shit pordhë nëpër rrjete se të bëri Arditi 10 vite reklamë që u bëre njeri” - ka shkruar ndjekesi.

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

Kundrejt komentit të pakëndshëm, Blerina ka kthyer një përgjigje humoristike dhe të qetë.

“Mua më dha Zoti lekë, mi nisi me bankë! Ndërsa Arditit Zoti i tha “kësaj do i bësh reklamë, se ashtu është një muhabet, dhe nuk dua ta diskutoj!"- shkruan ajo.

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen

'Arditi të bëri njeri', Blerina Bombaj debat me fansen