17 Gusht 2018, 21:00

'I'm going to tear', the actor leaves Orange, tells what happened

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon ç'ndodhi

XING

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon

Aktori shumë i pëlqyer nga publiku me rolin "Kimikati", Olsi Bylyku prej dy vitesh e shihnit në kastin e aktorëve të "Portokallisë" mirëpo sot 20-vjeçari ka konfirmuar se nuk do jetë në sezonin e ri.

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon

Olsi ka bërë një postim në Instagram ku tregon arsyet e këtij vendimi dhe shkruan se po ikën i përlotur.

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon

“E ndjej detyrim të sqarohem për të gjithë ju që më keni shkruar, më keni telefonuar dhe pyetur pafund mbi largimin tim nga PORTOKALLI, por mbi të gjitha për të gjithë publikun që më ka ndjekur dhe mbështetur në rrugëtimin tim deri më sot… PO, është e vërtetë që nuk do të jem më pjesë e emisionit qe më hapi dyert e ëndrrës time, për ta vazhduar ne 1 tjetër angazhim artistik. I jam mirënjohës gjithë jetën regjisorit Altin Basha që më dha mundësinë të shpreh talentin tim. Faleminderit të gjithë aktorëve ose me saktë idhujve te mi, në batutat e të cilëve u rrita dhe pata fatin të jem koleg me ta. Faleminderit TOP CHANNEL për hapësirat që më ofroi në televizion. Falenderime pafund për publikun tim, frymëzimin dhe energjinë e pashtershme që buron në cdo duartroktitje. Po iki i përlotur për punën që investova dhe marrdhëniet njerëzore që arrita të krijoj, për të qeshur me të ardhmen që do projektoj pranë publikut shqiptar dhe marrdhëniet e reja që do ndërtoj…ZOTI JU RUJT”, ka shkruar ai.

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon

'Po iki i përlotur', aktori largohet nga Portokallia, tregon