24 Qershor 2023, 21:10

Accused of active corruption, punishment is set for the girl involved in the intimate video with Safet Gjicin

Akuzohet për korrupsion aktiv, caktohet dënimi për vajzën e përfshirë në videon intime me Safet Gjicin

XING

Akuzohet për korrupsion aktiv, caktohet dënimi për vajzën e

Përveç masës së sigurisë ‘arrest me burg’ për Safet Gjicin, mësohet se masë sigurie ‘arrest shtëpie’ është dhënë dhe për vajzën në videon intime të regjistruar në zyrat e ish kryebashkiakut të Kukësit. Gazetari i ABC News Ermal Vija raporton se ndaj Alma Kacit është ngritur akuza e korrupsionit aktiv.

Kryebashkiaku i dorëhequr i Kukësit u vu nën hetim nga SPAK në 16 qershor, pas publikimit të video-skandalit ku ai shfaqej duke kryer marrëdhënie seksuale në zyrën e tij. Në videon që bëri bujë në media, dilte në pah edhe biseda e Safet Gjicit me Kacin për një tender për sterilizimin e qenve.

Burimi: Abc News