16 Gusht 2019, 16:39

Accused of copying the song, Era Istrefi closes everyone's mouth

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll gojën të gjithëve

XING

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

Ditën e djeshme Era Istrefi dhe reperi rus Eldzhay publikuan bashkëpunimin e tyre të parë me titull "Sayonara detka", një këngë që u pëlqye shumë dhe ka arritur 1 milion shikime në Youtube brenda 24 orëve.

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

Mirëpo menjëherë nisën akuzat se kënga e tyre është e kopjuar nga kënga e reperit gjerman Bausa me titull "Was du liebe nennst".

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

Pas këtyre lajmeve, Era ka reaguar me një postim në Instastory ku tregon se kënga është blerë nga reperi gjerman Bausa.

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

"Ata që duken të shqetësuar se paskam 'vjedhur' këngën nga Bausa, duhet të dinë se Bausa është pjesë e këtij projekti si tekstshkrues dhe ka honoraret e masterit, po kështu edhe labeli i tij. Sa për kreditet, ai është i renditur si tekstshkrues i Sayonara Detja me emrin e tij të vërtetë Julian Otto. Mund ta shihni në Spotify në kreditet e këngës", shkruan Era.

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll

E akuzuan për kopjim të këngës, Era Istrefi ja mbyll