3 Prill 2022, 15:20

Accused of victimization, Arjola Demiri does not spare irony

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

XING

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

Gjatë rrugëtimit të saj në “Big Brother VIP”, Arjola Demiri ka treguar historinë e jetës, me vuajtje dhe sakrifica për të rritur fëmijët. Teksa shumë njerëz e kanë parë si një femër të fortë, ka pasur dhe të tjerë që e kanë akuzuar për viktimizim.

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

Nisur nga kjo, Arjola ka shpërndarë në Instastory një foto të aktores me famë botërore, Jessica Chastain, e cila ka marrë çmimin “Aktorja më e mirë” në Oscars 2022. Arjola ka shkruar pak nga historia e Jessica-s, një histori e mbushur me vështirësi: Jessica Chastain, një aktore shumë e talentuar e cila për një kohë të gjatë kisjte vuajtur për punë, me vështirësi të mëdha financiare, mezi ia kishte dalur të mbijetonte. Por tani, falë talentit dhe punës së madhe, është një ndër aktoret më të kërkuara dhe më të vlerësuara. Në moshën 45-vjeçare ajo arriti të fitojë ‘Oscar’-in e parë që me siguri nuk do të jetë i fundit.

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

“Me siguri është një nga ato historitë e viktimizimit”, ka shkruar aktorja me ironi.

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë

E akuzuan për viktimizim, Arjola Demiri nuk i kursen ironitë