8 Gusht 2018, 16:08

After Berham, the other Albanian will be excluded from the Swiss national team

Pas Berhamit, ja shqiptari tjetër që do përjashtohet nga Kombëtarja e Zvicrës

XING

Pas Berhamit, ja shqiptari tjetër që do përjashtohet nga

Ditën e djeshme në të gjitha mediat bëri bujë lajmi që futbollisti me origjinë shqiptar Valon Berhami u përjashtua nga Kombëtarja e Zvicrës pas një vendimi që trajneri Petkoviç mori.

Pas Berhamit, ja shqiptari tjetër që do përjashtohet nga

Siç tregoi dhe Valoni në një intervistë, ai u lajmërua për largimin nëpërmjet një telefonate dhe i zhgënjyer akuzoi se vendimi që u morë ishte tërësisht politik.

Pas Berhamit, ja shqiptari tjetër që do përjashtohet nga

Mirëpo siç duket fatin e Berhamit  do ta ketë dhe një shqiptar tjetër i Zvicrës. Sipas ‘RSI’ pas Berhamit nga Zvicra do të largohet edhe futbollisti Blerim Xhemaili. Përveç dy shqiptarëve, Petroviç ka vendosur që të përjashtojë edhe Zhorzhu dhe  Gelson  Fernandes.

Pas Berhamit, ja shqiptari tjetër që do përjashtohet nga