10 Nëntor 2022, 16:16

Aktori shqiptar: Thoja nuk martohem fare, kur u dorëzova zbulova dashurinë

XING

Aktori shqiptar: Thoja nuk martohem fare, kur u dorëzova zbulova

Piktori dhe aktori Gëzim Meta në një intervistë në emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora tregoi rreth marrëdhënies së tij me bashkëshorten Maria Priftin. Ai tha se përpara se ta njihte atë shprehej se nuk do të martohej fare. Por pikërisht në momentin kur u dorëzua zbuloi dashurinë.

Aktori shqiptar: Thoja nuk martohem fare, kur u dorëzova zbulova

Gëzim Meta: Ka dasht zoti marrëdhënia jonë është shumë e mirë, mashalla. Jemi deri tani kaq vite bashkë jemi goxha mirë. 5 vite. Maria përveç aparencës që është e dukshme është një artiste e madhe ka një shpirt artisteje. Ka një talent të madh si soprano dhe që po shkëlqen në Zvicër, Europë dhe pse jo së shpejti dhe në arenën ndërkombëtare. Është dhe moderne dhe tradicionale. Një femër që përshtatet fiks me ëndërrën time si një mashkull. Kur isha beqar dikur thoja “ku ka goca sot, nuk martohem fare leje. Atëherë kur u dorëzova zbulova dashurinë.

Partnerja e aktorit, Maria është vajza e Stefi Priftit.

Aktori shqiptar: Thoja nuk martohem fare, kur u dorëzova zbulova