29 Korrik 2023, 00:47

The world is going crazy after the movie 'Barbie', 'Ken' passes away

Bota po çmendet pas filmit 'Barbie', ndërron jetë 'Ken'

XING

Bota po çmendet pas filmit 'Barbie', ndërron jetë

Teksa të gjithë po çmenden pas filmit "Barbie", një lajm i trishtë vjen për Bill Cunningham. Zëri origjinal i të dashurit të “Barbie”, Ken, Bill Cunningham, ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare.

“Ai ishte një njeri i ngrohtë, i shoqërueshëm, me klas, i cili ndikoi pozitivisht te të gjithë ata që përfaqësonte dhe punësonte. Ishte nderi ynë ta njihnim atë dhe të mësonim prej tij”, thuhet në deklaratë.

Para se të nisej për në Hollywood, Cunningham, i lindur në San Francisko në vitin 1927, shërbeu në Marinën e ShBA në Luftën e Dytë Botërore.

Cunningham ndoqi pasionin e tij për të kënduar, gjë që i dha atij koncertin e tij të parë në NBC, “Voices of Walter Schumann” dhe “The Tennessee Ernie Ford Show”.

Më pas ai u bë zëri i të dashurit të “Barbie”, Ken dhe u shfaq në albumin e vitit 1961, “Barbie Sings”.