30 Korrik 2023, 01:22

Mother of three children, the photo of the 46-year-old woman who was killed by her husband in Maliq appears

Nënë e tre fëmijëve, del fotoja e 46-vjeçares që u vra nga bashkëshorti në Maliq

XING

Nënë e tre fëmijëve, del fotoja e 46-vjeçares që

Kjo është Luiza Mullalli, 46-vjeçarja në Maliq e cila u vra nga bashkëshorti i saj Gjergji Mullalli dhe u hodh në gropën septike. Luiza ishte nënë e tre fëmijëve, përkatësisht dy vajzave të moshave 24 dhe 23 vjeç dhe një djali 21-vjeçar.

Familjarët thonë se çifti ishte në proces divorci dhe prej muajit Nëntor viktima kishte urdhër mbrojtje nga gjykata e Korçës. Në kushte të tilla 46-vjeçarja Luiza Mullalli jetonte së bashku me djalin, ndërkohë që bashkëshorti nga dita e marrjes së urdhrit të mbrojtjes jetonte në banesë tjetër.

Nënë e tre fëmijëve, del fotoja e 46-vjeçares që

Ditën e sotme autori Gjergji Mullalli duke shfrytëzuar faktin se bashkëshortja ka qenë e vetme, ka hyrë në shtëpi dhe e ka vrarë. Rrethanat, dinamika dhe mjeti që i ka shkaktuar vdekjen 46-vjeçares ende nuk janë zbardhur. Trupi i 46-vjeçares është çuar në morgun e Korçës ku po i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore.

Autori pas ngjarjes është larguar dhe policia lokale është vënë në kërkim duke ngritur postblloqe kontrolli në akset nacionale./tvklan.al