30 Korrik 2023, 16:01

'Do vras gruan, më pas veten', gjenden shënimet e 55-vjeçarit që vrau gruan në Maliq

'Do vras gruan, më pas veten', gjenden shënimet e 55-vjeçarit që vrau gruan në Maliq

XING

'Do vras gruan, më pas veten', gjenden shënimet e

55-vjeçari, Gjergj Mullalli, autor i vrasjes së bashkëshortes së tij, Luizës u gjet sot nga policia i vetëvrarë në afërsi të një banese të braktisur në fshatin Zëmblak të Maliqit. Ai mësohet se ka qëlluar veten e tij me një plumb në mjekër, çka i ka shkaktuar dhe vdekjen e menjëhershme. Mullalli mësohet se ka pasur një shkëmbim zjarri me policinë, përpara se t’i jepte fund jetës.

Pas vetëvrasjes së Mullallit, policia gjeti një libër në afërsi të vendit ku ai i dha fund jetës. Në faqet e atij libri autori kishte bërë shënime të ndryshme mes të cilave dhe një ku shkruante, fillimisht do vras gruan e më pas veten.

55-vjeçari dyshohet se e vrau bashkëshorten Luiza Mullali, 46 vjeçe për motive xhelozie. Ata ishin në proces divorci pas 25 vitesh martesë nga e cila kishin sjellë në jetë fëmijë, 2 vajza dhe 1 djalë.

Burimi: Tv Klan