26 Gusht 2023, 08:32

Ja kur do largohet vapa përvëluese

XING

Ja kur do largohet vapa përvëluese

Fundjava do vazhdojë të jetë e nxehtë, por pas të hënës do kemi rreshje shiu. Rreshjet do të qëndrojnë shumë pak dhe më pas do kemi sërish ditë të gjata me diell deri në fund të gushtit.

"Java tjetër megjithëse do të nisë pa reshje, që nga dita e martë, ne do të kemi vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të territorit të cilat do të qëndrojnë shumë pak dhe më pas do kemi sërish ditë të gjata me diell dhe deri në fund të gushtit temperatura 34 apo 35 gradë celsius", tha meteorologia Lajda Porja për Top Channel.