7 Shkurt 2023, 11:56

Kaosi pas tërmetit/ Mbërrin në Turqi skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit

XING

Kaosi pas tërmetit/ Mbërrin në Turqi skuadra shqiptare e

Në Turqi ka mbërritur skuadra e kërkim-shpëtimit dhe ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti shqiptar. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjete sociale.

Skuadra përbëhet nga një personal prej 52 personash, të cilët do t’i bashkohet ekipeve nga e mbarë bota që i kanë ardhur në ndihmë Turqisë në momente kaq të vështira.

Kaosi pas tërmetit/ Mbërrin në Turqi skuadra shqiptare e