27 Gusht 2023, 19:04

Ndahet nga jeta aktorja e njohur për personazhin e famshëm

XING

Ndahet nga jeta aktorja e njohur për personazhin e famshëm

Ka ndërruar jetë Arleen Sorkin, zëri origjinal i personazhit të DC Comics, Harley Quinn, personazh i cili sot luhet nga Margot Robbie.

Arleen Sorkin është ndarë nga jeta në moshën 67 vjeçare. Problemet shëndetësore e penguan atë nga aktrimi vitet e fundit.

Sorkin gjithashtu ishte autore dhe producente në shfaqjet televizive si “How to Marry a Billionaire” dhe “Fired Up”.

Artistja amerikane ka lënë pas bashkëshortin e saj, producentin Christopher Lloyd dhe dy fëmijët e tyre.