1 Gusht 2023, 12:24

She didn't drink water and only ate fruit, the influencer died of hunger

Nuk pinte ujë dhe hante vetëm fruta, vdes nga uria influencerja

XING

Nuk pinte ujë dhe hante vetëm fruta, vdes nga uria influencerja

Një influencere me një dietë strikte raportohet të ketë ndërruar jetë si pasojë e urisë. Zhanna Samsonova, një ruse e shpërngulur në Azinë juglindore ndiqte një regjim ushqimor strikt prej 10 vjetësh i cili konsistonte në fruta, filiza luledielli, smoothie frutash dhe lëngje. Gjithashtu, kishte periudha kur 39-vjeçarja praktikonte “agjërimin e thatë”, gjatë së cilave nuk hante apo pinte për ditë me radhë.  Samsonova kishte mbi 6 vjet që nuk pinte ujë dhe e kishte zëvendësuar me lëngjet e frutave.

Nuk pinte ujë dhe hante vetëm fruta, vdes nga uria influencerja

Influencerja me 10 mijë ndjekës në Instagram, ndërroi jetë nga një infeksion i ngjashëm me kolerën që u fuqizua nga “rraskapitja e një trupi në dietë vegane”, u shpreh nëna e saj për një gazetë ruse. E ëma thotë se nuk ishte dakord me regjimin strikt të së bijës dhe ishte përpjekur t’i mësonte zakone të shëndetshme të të ngrënit, por pa sukses.

Vitet e fundit rusja u bë edhe më strikte derisa në 7 vitet e fundit hante vetëm durian, një frut ekzotik me gjemba që njihet për aromën shpuese.

Nuk pinte ujë dhe hante vetëm fruta, vdes nga uria influencerja