21 Nëntor 2022, 19:11

Shqipëria nën ujë, ja çfarë parashikon moti ditën e martë

XING

Shqipëria nën ujë, ja çfarë parashikon moti

Edhe përgjatë ditës së martë parashikohen stuhi shiu në të gjithë territorin, ku më të theksuara do të jenë në veri dhe verilindje të vendit. Dita e martë pritet të sjellë gjithashtu sërish reshje dëbore në zonat malore, ndërkohë që nuk do të mungojë as era e fortë.

Gjithashtu ditën e martë parashikohet edhe rënia e mëtejshme e temperaturave, ku parashikohet të zbresin deri në -3 gradë celcius.

Burimi: Abc News