27 Korrik 2023, 10:07

Temperatures drop significantly, precipitation is expected in some areas

Ulen ndjeshëm temperaturat, në disa zona priten reshje

XING

Ulen ndjeshëm temperaturat, në disa zona priten reshje

Këtë të enjte vendi ynë do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe vranësirat e shpeshta të jenë dominante.

Por mesdita sjellë zhvillim të tyre duke gjeneruar rrebeshe, më të dukshme në zonat perëndimore dhe jugperëndimore. Problematike mbetet gjithashtu parametri i erës në shumë zona.

Kjo situatë meteorologjike do të vijojë edhe gjatë natës ku kthjellimet dhe vranësirat e dendura do të jenë të pranishme në të gjithë terrritorin. Temperaturat e ajrit do të ulen sërish si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C.