13 Maj 2023, 21:13

Votoni/ Kush do t'i fitojë zgjedhjet për kryebashkiak të Tiranës?

XING

Votoni/ Kush do t'i fitojë zgjedhjet për kryebashkiak të

Të dielën do të mbahen zgjedhjet vendore në vendin tonë, ku pritet të zgjidhen 61 kryebashkiakët e rinj. Kandidatët për kryetar në Bashkinë Tiranë janë:

Arlind Qori – Partia “Lëvizja Bashkë”;
Marko Dajti – Partia “Fronit i Majtë”;
Lajla Pernaska – Partia “Drejtësi, Integrim dhe Unitet”;
Erion Veliaj – “Partia Socialiste e Shqipërisë”;
Belind Këlliçi – “Bashkë Fitojmë”
Roland Bejko – “Partia Demokratike”

Votoni në sondazhin e mëposhtëm se cili prej tyre mendoni se do t'i fitojë zgjedhjet:

Poll