30 Korrik 2023, 11:30

He killed his wife and threw her in the septic tank, Gjergji Mullalli is found dead

Vrau gruan dhe e hodhi në gropën septike, gjendet i vdekur Gjergji Mullalli

XING

Vrau gruan dhe e hodhi në gropën septike, gjendet i vdekur Gjergji

Klan News raporton se Gjergji Mullalli, 55-vjeçari që vrau të shtunën gruan dhe e hodhi në gropën septike ka vrarë veten. Siç ka mësuar gazetarja Daniela Zisi, Mullalli është gjetur i vdekur nga autoritetet e policisë pranë fshatit Zëmblak të Maliqit. Ai e ka kryer vetëvrasjen në shtëpinë e kushëririt të tij. Pranë vetes, siç duket edhe nga këto pamje të siguruara nga Klan News, Mullalli kishte edhe armën e krimit, një kallashnikov.

Vrau gruan dhe e hodhi në gropën septike, gjendet i vdekur Gjergji

Mullalli dyshohet se e vrau bashkëshorten Luiza Mullalli, 46 vjeçe për motive xhelozie. Ata ishin në proces divorci.  55-vjeçari e ka qëlluar gruan me armën zjarri automatik disa herë në pjesën e gjoksit. Kjo ka qenë fatale për Luizën, e cila ka humbur jetën për shkak të gjakderdhjes.

Pasi kreu krimin, Mullalli e hodhi bashkëshorten e ndjerë në një gropë septike pranë shtëpisë së saj dhe u arratis. Policia e kërkoi gjatë gjithë natës, por nuk mundi ta gjente.

Vetëm sot u arrit të zbulohej se ai i kishte marrë jetën vetes pas krimit makabër që kreu. Deri më tani, policia nuk ka dhënë një njoftim zyrtar për vdekjen e 55-vjeçarit.