29 Korrik 2023, 14:29

It is revealed what Sinead O'Connor asked her children before she died

Zbulohet çfarë i kërkoi Sinead O’Connor fëmijëve të saj para se të vdiste

XING

Zbulohet çfarë i kërkoi Sinead O’Connor

Këngëtarja e ndjerë, Sinéad O’Connor, e dinte vlerën e trashëgimisë së saj muzikore. Në një intervistë të vitit 2021 për revistën People, O’Connor tha se ajo u kishte shpjeguar fëmijëve të saj rëndësinë e mbrojtjes së muzikës dhe financave të saj.

Për këtë qëllim, ajo tha se u tha atyre që të telefononin kontabilistin e saj përpara se të telefononin 911 nëse ajo gjendej e vdekur ndonjëherë.

“Shiko, kur artistët vdesin, ata janë shumë më të vlefshëm se sa kur janë gjallë,” i tha ajo botimit. “Tupac ka lëshuar shumë më shumë albume që nga vdekja e tij sesa ka bërë ndonjëherë i gjallë, kështu që është disi brutale ajo që bëjnë kompanitë diskografike.”

“Kjo është arsyeja pse unë i kam udhëzuar gjithmonë fëmijët e mi që kur ishin shumë të vegjël: Nëse nëna juaj vdes nesër, para se të telefononi 911, telefononi llogaritarin tim dhe sigurohuni që kompanitë e regjistrimit të mos fillojnë të publikojnë të dhënat e mia dhe të mos ju tregojnë se ku janë paratë e mia’”, shpjegoi më tej ajo.

56-vjeçarja ndërroi jetë këtë javë pasi u gjet e pa ndjenja në një shtëpi në Londër. Asnjë shkak i vdekjes nuk është bërë i ditur, por policia e Londrës tha të enjten se nuk po trajtohej si një rast i dyshimtë.

O’Connor ishte nënë e katër fëmijëve. Djali i saj 17-vjeçar Shane vdiq vitin e kaluar disa ditë pasi ishte zhdukur.

Zbulohet çfarë i kërkoi Sinead O’Connor

Zbulohet çfarë i kërkoi Sinead O’Connor

Zbulohet çfarë i kërkoi Sinead O’Connor