9 Gusht 2019, 12:25

Alketa Weysiu's new project unveiled for the first time on the scene of this festival

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë në skenën e këtij festivali

XING

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Me anë të një statusi në rrjete sociale, moderatorja Alketa Vejsiu ka njoftuar se nga shtatori do të nisë një sezon televiziv fantastik me projekte të reja dhe eksperienca të reja.

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Alketa bën të ditur se në 15 shtator do të nisë "Dance with me" dhe pas tij, ajo do të ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit të Dhjetorit i cili mban edicionin e 58.

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Do kemi nje sezon fantastik kete vit ne Klan. Ketu nuk behet fjale vetem per projektet dhe produksionet qe me perfshijne, por per te gjithe programacionin e Klan. Ne 15 shtator me Dance With Me!
Dhe pastaj me seriale te tjera... Kam pasur mbeshtetjen e ketij Televizioni qe 14 vjec qe kur dola per here te pare ne ekran, dhe vazhdoj ta kem! Kete vit do jem ne Drejtimin Artsitik, Skenarin dhe Drejtimin e Festivalit te Dhjetorit bashke me Vera Grabocka ne RTSH!

Ky Festival respekton traditen e muzikes shqiptare dhe hyn ne Edicionin e 58; une ngjitem per here te pare ne skenen e tij...
Me shume se sa sfide eshte deshira e madhe per ti sherbyer ketij Festivali si nje shqiptare e devotshme me ndjeshmeri te larte per artin, kulturen, muziken, traditen, shpirtin e ketij kombi, gjerat e bukura dhe te mira qe mund te behen ne kete vend.

Ky moment artistik kapercen konkurrencen mes grupeve te punes qe kane bere Festivale ne Shqiperi (respektoj me te vertete historine e secilit prej tyre) dhe do ulem te duartrokas gjithmone ne salle per muziken e bukur, do ta kendoj dhe kercej pavarsisht i kujt eshte Festivali! Sepse misioni muzikes eshte ti bashkoje njerezit dhe jo ti ndaje.

Perpiqem te jem modeste per gjithcka me pret ne kete aventure te rendesishme por smund ta mohoj qe kam vertete deshire qe te sjellim nje fryme te re. Per mua do jete nje takim i rendesishem me ju 3 nete ne Pallatin e Kongreseve qe e kam pritur gjate.

Jeta mesa duket na jep gjithmone nje shans per te realizuar endrrat tona, dhe une kete pune se kam pare kurre si objektiv per te qene e famshme, por si nje pasion te konsumuar aq bukur per te cilin ja vlen cdo sekonde qe kam punuar. Une ne Televizion nuk punoj, jetoj!
Jetoj cdo moment si nje privilegj te jashtezakonshem. Shpresoj qe mos t’ju zhgenjejme. Data e fundit e pranimit te kengeve eshte 15 Shtator 2019!Publikut dhe vendit tim do ti jem thellesisht mirnjohese per gjithcka me ka dhuruar", shkruan Alketa.

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë

Zbulohet projekti i ri i Alketa Vejsiut, për herë të parë