3 Gusht 2018, 13:58

Aulona Musta flliq badly, the commentator is forced to close the profile on Instagram

Aulona Musta e flliq keq, komentuesja detyrohet të mbyll profilin në Instagram

XING

Aulona Musta e flliq keq, komentuesja detyrohet të mbyll profilin në

Moderatorja e njohur Aulona Musta është një nga personazhet më aktiv në rrjetet sociale. Ajo për shkak të postimeve që bënë shpesh herë debaton me ndjekësit e saj, të cilët e sulmojnë me komente të pavenda.

Aulona Musta e flliq keq, komentuesja detyrohet të mbyll profilin në

Së fundmi Aulona nuk ka duruar më dhe i është kthyer shumë keq njërës prej komentueseve.  Vajza në fjalë i la një koment aspak të këndshëm moderatores. Aulona më pas i shpërndau profilin dhe  storyn ndjekëses, duke e detyruar që të mbyllte profilin dhe t'i kërkonte falje.

Aulona Musta e flliq keq, komentuesja detyrohet të mbyll profilin në

Sipas Aulonës ajo e ka bërë këtë veprim që ngërzit që ofendojnë personazhet publik të marrin një mësim, pasi sipas saj edhe ata janë njerëz si të gjithë të tjerët.

Aulona Musta e flliq keq, komentuesja detyrohet të mbyll profilin në

“Dhe historia vazhdon…Xhesika me dergoi sms ne inbox…fillimisht me shkroi qe nuk i prish fare pune postimi im, pas 10 minutash pasi nderroi foton e profilit nderroi dhe mendje, e kuptoi “gabimin” dhe me kerkoi falje. Pas 10 minutash te tjera nderroi dhe emrin dhe me tha qe s’ka asgjë personale me mua (a thua se kjo i ben me normale sharjet dhe bullizmin) dhe m’u lut t’i fshi profilin! Dhe perfundoi duke e fshire fare profilin ne Instagram!

Pra Xhesika nje ore nuk e duroi dot presionin, sharjet, ofendimet. Xhesika dhe shoqet e Xhesikes, jane mesuar te shajne, te ofendojne, te bullizojne dhe kete ta justifikojne me faktin qe: je njeri publik dhe duhet ta pranosh. Por Xhesika dhe shoqet e saj, duhet te kuptojne qe cilido personazh publik, perpara se te jete i tille, eshte njeri, prandaj, Xhesika dhe shoqet e saj eshte mire qe here pas here te provojne ate qe u bejne te tjereve, me aq normalitet.

Une normalisht qe e fshiva postimin; sepse ndryshe nga sa mendon Xhesika nuk jam njeriu me i shpifur ne bote. Edhe pse jam e sigurte qe kategoria e Xhesikes; qe jane te mbushura me urrejtje e mllef, nuk zene mend. I vetmi ndryshim eshte qe Xhesika tani do hapi nje profil fallco dhe sharjet do vije te m’i bej me profilin fallco dhe jo te vertetin, jam e sigurte per kete”, ka shkruar Aulona nw postimin e saj.