4 Gusht 2018, 12:21

Born for coats, look like Jessica Berberi years ago

E lindur për kopertina, shihni si dukej Xhesika Berberi vite më parë

XING

E lindur për kopertina, shihni si dukej Xhesika Berberi vite më

Modelja e njohur shqiptare Xhesika Berberi ka tërhequr vëmendjen e publikut që në daljen e saj të parë në "Miss Universe", ku ajo mori kurorën e më të bukurës. Që prej asaj kohe bukuroshja bjonde që shpesh herë krahasohet me supermodelen Gigi Hadid, ka vazhduar karrierën e saj në Amerikë.

E lindur për kopertina, shihni si dukej Xhesika Berberi vite më

Siç duket pasioni i Xhesikës për modelingun ka filluar që në moshë të vogël. Modelja ka publikuar së fundmi  në ‘Instastory’ një  foto ku shfaqet përpara disa vitesh duke pozuar për një kopertin. Në këtë foto, shihet se Xhesika ka bërë një shkrim i cili është publikuar në një revistë, pranë shkrimit shfaqet dhe fotoja e saj.

E lindur për kopertina, shihni si dukej Xhesika Berberi vite më

Ndonëse në moshë të vogël, bie në sy se Xhesika nuk ka ndryshuar shumë që nga ajo kohë. Ajo ka qenë shumë simpatike dhe shihet se ka ruajtur edhe sot tiparet e veçantë të fytyrës

E lindur për kopertina, shihni si dukej Xhesika Berberi vite më