18 Qershor 2023, 09:03

Cloudy and temperatures up to 32 degrees, this is how the weather will be today

Vranësira dhe temperatura deri në 32 gradë, ja si do të jetë moti sot

XING

Vranësira dhe temperatura deri në 32 gradë, ja si do të

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do te karakterizojne kushtet e motit në të gjithë vendin por pas mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore, herë pas here priten edhe rrebeshe të izoluara shiu.

Në mbrëmje dhe gjatë natës do të këtë përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet në të githë vendin.Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 2 ballë.

Burimi: ABC News