14 Gusht 2018, 23:32

Divya / Finds it under the bed, the baby 1 year old drinks the mouse medicine

Divjakë/ E gjen poshtë krevatit, fëmija 1 vjeç pi ilaçin e miut

XING

Divjakë/ E gjen poshtë krevatit, fëmija 1 vjeç pi

Një fëmijë 1 vjeç aksidentalisht ka konsumuar një kokërr ilaçi për minjtë të cilën e kishte gjetur poshtë krevatit. Ngjarja ka ndodhur në Divjakë dhe komisariati i policisë bën të ditur se 1-vjeçari kishte qenë duke luajtur, kur kishte gjetur poshtë krevatit kokrrën e ilaçit dhe e kishte futur në gojë. I mituri është dërguar menjëherë në spital dhe për fat të mirë ka shpëtuar. 

Komisariati i Policisë Divjakë

Më datë 05. 08. 2018, në fshatin Kryekuq, në banesë, i mituri me iniciale L. T., vjeç 1, duke lozur ka futur në gojë një kokërr helmi (ilaç miu) e cila ndodhej poshtë krevatit, i cili pas mjekimit në spital është larguar në banesë. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Lushnjë, për vlerësim.