7 Gusht 2018, 20:46

Explosion between former friends, Escobars first Albanian song for Noizyn? (Video)

Shpërthen mes ish-miqve, kënga e parë shqip e Escobars diss për Noizyn? (Video)

XING

Shpërthen mes ish-miqve, kënga e parë shqip e Escobars diss

Reperi Escobars i cili u përfol shumë për prishjen e marrdhënieve me Noizyn sapo ka lansuar klipin e tij me këngën e tij të parë shqip. Miliarderi shqiptar duket që ka realizuar një hit por mesa duket nuk mbaron e gjitha këtu.

Shpërthen mes ish-miqve, kënga e parë shqip e Escobars diss

Duke ju referuar historisë së miqësisë me Noizyn si duket disa fjale janë adresuar për të pasi më parë dy reperët kanë qenë si vëllezër dhe këtë e ka konfirmuar në një emision edhe këngëtari Escobars. Emra Harizi është emri i tij i vërtet dhe ka qenë jo pak pjesë e mediave rozë për shkak të jetës së tij tepër luksoze dhe lidhjes së tij me modelen Kristin Prengaj.

Shpërthen mes ish-miqve, kënga e parë shqip e Escobars diss

Nuk kemi ende një konfirmim nëse kënga është një diss për Noizyn ose thjesht një këngë verore por nëse dëgjohet me vëmendje disa fraza janë të lidhura jo rastësisht. “Na nuk jena njejt edhe vet e ke vrejt”, “vetëm shokë real se ndryshe s'ka Deal”, këto janë disa prej rreshtave të Escobars që si duket e ka marrë seriozisht tregun Shqiptar dhe po bëhet një kërcënim për të gjithë. Dy ish miqtë janë parë gjithmonë bashkë duke pasur edhe bashkëpunime por duke parë talentin e Escobars si duket Noizy e ka ndjerë si një konkurrent të fortë. Kënga është punuar nga zapandchriss dhe padyshim që duket të jetë një hit.