11 Qershor 2023, 16:33

'From Monday it changes...', the forecaster's warning: Here's what the weather is expected until the 17th

'Nga e hëna ndryshon...', paralajmërimi i sinoptikanes: Ja çfarë moti pritet deri në datën 17

XING

'Nga e hëna ndryshon...', paralajmërimi i sinoptikanes: Ja

Sipotikania e “Meteoalb”, Lajda Porja foli për situatën meteorologjike në vend për ditët në vijim.

Porja bëri me dije se temperaturat dhe reshjet e shiut do të jenë prezente ditët në vijim. 

“Temperaturat janë rritur ndjehem dhe priten të rriten edhe ato minimale. Më parë kemi qenë më freskët. Temperaturat priten të shkojnë deri në 32 gradë. Nuk do të kemi ndryshim të situatës deri në datat 16 dhe 17. Reshjet do jenë prezentë deri në fund të qershorit, jo në mënyrë periodike. Do ndryshoje tabloja, e hëna do regjistrojë temperaturën 32 gradë. Çdo pasdite do mbetet e rrezikuar, por sasitë do jenë jo problematike”, u shpreh Porja për News24.