3 Gusht 2018, 21:53

He once played in red-label movies, today is the princess

Dikur luante në filma me pullë të kuqe, sot është princeshë, historia shokuese e Sofias

XING

Dikur luante në filma me pullë të kuqe, sot është

Martesa e Princ Harryt me Meghan Markle shkaktoi shumë zhurmë dhe u cilësua si skandal për familjen mbretërore për shkak se Meghan ka qenë një herë e martuar, nuk ka prejardhje fisnike dhe rrjedh nga një familje afro-amerikane. Por çështja e Meghan nuk është asgjë para asaj të Sofia Hellqvist, ish-pornostarja e cila sot është Princeshë e Suedisë, Dukeshë e Varmmisë, bashkëshortja e Princit Karl Philip, Dukës i Varmislandit.

Dikur luante në filma me pullë të kuqe, sot është

Sofia ka lindur në një komunë në periferi të Stokholmit. Kur punonte kamariere në baret e Suedisë u njoh me një fotograf i cili i ofroi të pozonte nudo. Sofia mori pjesë në një reality show provokues "Paradise hotel" dhe më pas u zhvendos në New york ku punoi sërish kamariere.

Dikur luante në filma me pullë të kuqe, sot është

Kur u kthye në vendlindje Sofia nisi një romancë të fshehtë me princin Carl Philip dhe u martuan në vitin 2015, dasmë që shokoi aristokracinë e Europës pasi ishte hera e parë që një pornostare u bë princeshë.

Dikur luante në filma me pullë të kuqe, sot është