21 Gusht 2018, 17:22

Heavy in Lezha / Family finds the younger drowned son

E rëndë në Lezhë/ Familjarët e gjejnë djalin të mbytur

XING

E rëndë në Lezhë/ Familjarët e gjejnë djalin

Një djalë i ri ka humbur jetën tragjikishit mëngjesin e ditës së sotme në Krajen të Lezhës. 29-vjeçari me iniciale B.L është gjetur i mbytur në rezervuar. Kanë qenë familjarët që kanë gjetur trupin e 29-vjeçarit pa shenja dhune. Nga hetimet paraprake, dyshohet se vdekja ka ardhur nga mbytja.

“Më datë 21.08.2018, rreth orës 06:30, në fshatin Krajen në Lezhë, në një rezervuar uji, afër baneses se tij, është gjetur i vdekur dhe pa shenja dhune, shtetasi B.L., 29 vjeç. Nga veprimet e kryera, dyshohet se vdekja ka ardhur nga mbytja në ujë. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Lezhë, për ngjarje aksidentale", njofton policia.