1 Gusht 2023, 09:27

August with quarrels and tensions for these horoscope signs, the forecast of the month by Meri Shehu

Gushti me sherre dhe tensione për këto shenja horoskopi, parashikimi i muajit nga Meri Shehu

XING

Gushti me sherre dhe tensione për këto shenja horoskopi, parashikimi i

• DASHI

Ky muaj duket shume erotik per ju por edhe antifatik. Ne datë 16 mundet te gjeni fatin tuaj sapo te filloni edhe nje here aty ku e keni lene. Puna ka ngarkese e debate te cilat nga data 23 fillojne edhe komplikohen me shume. Shendeti po ashtu. Melankoli ne datë 30 me henen e plote ne Peshk. Por edhe romantizem.

• DEMI

Shume ngartresa ne ceshtjet familjare qe ne datë 1 Gusht. Shume probleme ekonomike komplikohen dhe deshtohen tek ju kete muaj. Nje bashkejetese apo marredhenie do marri permasa te medha. Dhe ne lidhje me punen tuaj krijuese do kete tensione dhe kujdes mos ju zbulohen te metat tuaja. Pas datës 23 ju jepet mundesia te rregulloni marredhenien ose te kerkoni edhe pak kohe. Ne datë 16 do keni nje surprize jo te mire.

• BINJAKET

Lufta per ekzistencë ne pune e familje do marri gjithe vemendjen tuaj. Nje mundesi e arte ne datë 1 per nje kontakt jashte vendit apo udhetim nuk do mungojë. Nje rruge e re ju hapet ne datë 16 ne komunikim apo plan pune por edhe ne jeten personale. Kujdes marredheniet familjare duke filluar nga data 23 Gusht me kthimin e Merkurit te kundert.

• GAFORRJA

Ky do jete muaji qe do vazhdoni te merreni me ekonomine me se shumti. Vrima e madhe e ozonit qe eshte hapur ne ekonomi do duket në me henen e plote ne Ujor. Pastaj do fillojne sherret e problemet me te afermit e ceshtjet ligjore apo udhetimet me jashte vendit Merkuri i kundert në datë 23 ju rikthen edhe nje here te ceshtjet qe do hapen per ti rregulluar. Ne datë 16 do keni pak favorizime ekonomike dhe ne datë 30 Gusht do jeni me mendje jashte vendit.

• LUANI

Ky muaji qe ne datë 1Gusht ju sjell fat ne cift ne dashuri. Pas datës 23 do shikoni si mund te rregulloni gjithcka ne favorin tuaj. Ne datë 16 vjen nje clirim i madh ne jeten tuaj. Ne karriere nje mundesi e mire ne date 30 Gusht ju pret. Ne rrethin shoqeror do keni shume kontakte dhe qellime te cilat komplikohen. Kujdes shendetin.


• VIRGJERESHA

Merkuri dhe Marsi ne shenjen tuaj ca nuk do bejne qe ju te jeni gjithmobe ne mes te debatit planeve kontakteve por edhe sherreve. Kujdes mos u rrembeni pasi edhe ceshtje personale jane te komplikuara dhe punet e fshehta gati per skandale. Vetem pas datës 16 Gusht do arrini te rigjeni veten. Ne datë 23 disa ceshtje personale fillojne e komplikohen me Merkurin e kundert ne shenjen tuaj. Shume pune dhe apokalipse ne perditshmerine tuaj qe fillon qe ne datë 1 Gusht me henen e plote ne Ujor. Vetem ne datë 30 Gusht do kuptoni sa ju do partneri apo ke keni perball konkretisht nga te gjitha fantazmat e ketij muaji.

• PESHORJA

Shume prapaskene sherre e debate do behen pas kurrizit tuaj ne lidhje me ju dhe punen tuaj. Ne datë 23 keto do komplikohen aq shume sa duhen zgjidhur nga ju me shume kujdes !Ne dt 1 keni fat ne Dashuri dhe romantizem. Ne datë 16 ju pret nje udhetim i bukur dhe pritet mjaft ambicioz ose nje shans i dyte ne dashurine e humbur. Ne datë 30 me henen e plote ne Peshk kujdes shendetin.

• AKREPI

Shume ceshtje te rendesishme ne lidhje me famen dhe karrieren tuaj duhet te zgjidhni kete periudhe. Pas datës 16 rikthehen mundesite e humbura dhe shanset te ndriconi ne dashuri e pune. Hena e plote ne datë 1 ne Ujor ju ndricon ne familje e shtepi duke ju dhene  harmoni hapesire dhe shoqeri. Por pas dt 23 do sqaroni qellimet tuaja. Ne dashuri do jeni percaktues dhe frymezues per nje lidhje te qendrueshme pavaresisht se te tjeret ju bejne ankesa. Ne datë 30 Gusht do keni nje takim erotik mjaft romantik ne henen e plote ne Peshk!

• SHIGJETARI

Shume debate familjare e tension ne pune do keni kete muajin Gusht. Ne datë 23 Merkuri i kundert do ti komplikoj me shume marredheniet tuaja me eproret apo familjaret. Disa projekte shtyhen e komplikohen. Ne dashuri vetem pas datës 16 do gjeni paqe apo fuqi per te rifilluar. Ne datë 1 hena e plote ne Ujor ju sjell ide shume perparimtare dhe moderne por edhe nje takim shume te rendesishem me fatin e nje mesazh shume te rendesishem e udhetime.

• BRICJAPI

Probleme me ligjin me udhetimet dhe me te afermit do cilesohej ky muaj per ju por gjithmone me mundesine qe fjalen e fundit ta thoni ju. Hena e plote neser ne datë 1 Gusht do ndikoj ne ceshtjet ekonomike shume fuqishem per tju hapur pak probleme. Nje bashkepunim i ri pas datës 16 do jete celsi i fitores per ju. Rregullimi i shume gabimeve fillon pas datës 23 Gusht me Merkurin e kundert ne Virgjeresh. Ne datë 30 do ndjeheni sikur treni kaloi mbi ju.

• UJORI

Muaji fillon fuqishem per ju me Henen e plote me te bukur te vitit ne shenjen tuaj. Ju plotesohet nje deshire dhe i kompleksoni te tjeret dhe partneret ne cift. Cdo kush para jush do ndjehet i humbur. Pas datës 16 Gusht filloni nje jete te re dhe i jepni fund perfundimisht marredhenieve qe nuk kane me vlere ne jeten tuaj. Merkuri i kundert ne datë 23 i sqaron ceshtjet ekonomike qe ne datë 30 Gusht te ndjeheni te plotesuar.

• PESHQIT

Data 1 Gusht ju gjen melankolik dhe mundesisht te mbyteni me nje luge uji. Hena e plote ne Ujor sa ju kujton se endrrat tuaja duhet te presin pak te pakten deri ne datë 16 sa te clirohet rruga e bllokuar. Ne marredhenie me te tjeret do kete shume debate e keqkuptime e sherre. Pas datës 23 fillon nje lloj rregullimi me Merkurin e kundert perball jush. Ne datë 30 hena e plote ne shenjen tuaj mund te sjelli nje celebrim ne martese te shumepritur.