30 Dhjetor 2022, 00:07

Ndarja nga jeta e Pele, NASA nderon futbollistin legjendar në mënyrën më të veçantë

XING

Ndarja nga jeta e Pele, NASA nderon futbollistin legjendar në

Së fundmi, NASA ka gjetur një mënyrë të veçantë për të nderuar kujtimin e futbollistit legjendar Pele, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 82-vjeçare. Agjencia hapësinore ka postuar një foto të një galaktike në Twitter, e cila mban ngjyrat e Brazilit, të verdhë dhe blu.

“Ne nderojmë ndarjen nga jeta të legjendarit Pele, i njohur për shumë si mbreti i ‘lojës së bukur’. Ky imazh tregon një galaktikë spirale në yjësinë Skulptor, e paraqitur me ngjyrat e Brazilit”- thuhet në postimin e publikuar në Twitter.

Ndarja nga jeta e Pele, NASA nderon futbollistin legjendar në