19 Gusht 2019, 13:10

Incredibly, the world-famous singer sings a song with 'Dance of Shota'

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën këngë me 'Vallen e Shotës'

XING

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Enisa, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me zërin e saj të veçantë dhe është bërë mjaft e njohur sidomos në Instagram ku vazhdimisht publikon covera të këngëve të ndryshme.

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

Së fundmi, Enisa ka publikuar një video ku shihet në një koncert teksa kërcen nën ritmet e muzikës tradicionale shqiptare 'Shota'. "Ne shqiptarët nuk bëjmë “t.u.e.rk”’, por vallëzojmë “Shotën” oppaaa", ka shkruar Enisa pranë videos që është komentuar gjatë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ENISA (@iamenisa) on

Mirëpo, të gjithëve u ka tërhequr vëmendjen komenti i këngëtarit dhe producentit të famshëm në botë, Timbaland, i cili ka shkruar: “Çfarë kënge është kjo, më duhet”, duke lënë të kuptohet se ndoshta bën një këngë me muzikën e valles shqiptare

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

“Është një muzikë tradicionale shqiptare. Quhet ‘Shota shqiptare’, duhet të më fusësh edhe mua në këtë këngë”, i ka shkruar Enisa.

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën

E pabesueshme, këngëtari me famë botërore bën