18 Gusht 2018, 13:17

It was declared missing, Alberti calls the police: I'm alive

Tragjedia Genovas/ 'Jam gjallë', ishte shpallur i zhdukur, Alberti telefonon policinë

XING

Tragjedia Genovas/ 'Jam gjallë', ishte shpallur i zhdukur,

Tragjedia e pak ditëve më parë në Genova ku u shemb ura "Morandi" tronditi mbarë opinionin publik. Deri tani ka shkuar në 41 numri i viktimave ndërsa të tjerë janë shpallur të zhdukur. Një prej tyre ishte Alberti, një gjerman i cili ka befasuar duke telefonuar në numrin e dedikuar për emergjencat në prefekturë.

Tragjedia Genovas/ 'Jam gjallë', ishte shpallur i zhdukur,

Shtetasi Loohuis Albert ka thënë se është gjallë dhe shëndoshë e mirë në telefonatën e bërë mëngjesin e sotëm, raportojnë mediat italiane. 

Ura "Morandi" lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.122 metra e gjatë dhe 70 metra të lartë. Ajo u shemb pas një problemi në strukturë. 

Tragjedia Genovas/ 'Jam gjallë', ishte shpallur i zhdukur,