3 Qershor 2023, 10:11

Jordan's crown prince marries, bride gets attention with shoes

Martohet princi i kurorës së Jordanisë, nusja merr vëmendjen me këpucët

XING

Martohet princi i kurorës së Jordanisë, nusja merr vëmendjen

Princi Husein i Jordanisë është martuar me arkitekten 28-vjeçare Raja Al Saif. Nusja tërhoqi vëmendje me fustanin e saj të nusërisë të bërë me porosi Elie Saab. Fustani kishte dekolte asimetrike dhe detaje unike.

Martohet princi i kurorës së Jordanisë, nusja merr vëmendjen

Raja kishte veshur një vello të gjatë dhe bizhuteri të çmuara, duke përfshirë një palë vathë mahnitës dhe një diademë edhe më shkëlqyese. Por ajo bëri bujë të veçantë me zgjedhjen e saj të këpucëve. Raja zëvendësoi sandalet me taka të larta me një palë këpucë elegante të bardha të sheshta.

Martohet princi i kurorës së Jordanisë, nusja merr vëmendjen

Ajo dukej e mrekullueshme pranë burrit të jetës së saj, i cili për këtë rast kishte veshur një veshje që i përkiste babait të tij Mbretit Abdullah.

Martohet princi i kurorës së Jordanisë, nusja merr vëmendjen