2 Maj 2023, 12:26

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

XING

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City u mbajt mbrëmjen e djeshme Met Gala 2023. Mbrëmë u përkujtua stilisti Karl Lagerfeld, dizajneri i ndjerë i cili drejtoi shtëpitë më të njohura të botës në botë si Chanel apo Fendi.

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Yjet parakaluan në tapetin e kuq duke pozuar me veshjet e tyre dhe mes tyre ishin dhe artistet e njohura shqiptare Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max.

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Dua Lipa dukej si një princeshe teksa mbërriti në Met Gala me një fustan të markës “Chanel” të shoqëruar me një gjerdan diamanti 100 karatësh.

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Rita Ora dukej elegante me një fustan të zi të kompletuar me një bisht të madh dramatik teksa mbërriti në ngjarjen më të madhe të vitit në industrinë e modës, bashkë me partnerin e saj Taika Waititi.

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Ndërsa Ava Max kishte veshur një fustan të bardhë me rruaza në pjesën e sipërme dhe në kokë.

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023

Dua Lipa dhe Rita mahnisin me pamjen në Met Gala 2023