3 Dhjetor 2023, 14:01

Dua Lipa ndahet nga Romain Gavras

XING

Dua Lipa ndahet nga Romain Gavras

Dua Lipa është ndarë nga partneri i saj Romain Gavras pas një romance tetë mujore.

Sipas The Sun të dy kanë shkuar në rrugë të ndara. Këngëtarja ka vendosur që në momentin përpara publikimit të albumit të saj të tretë të fokusohet vetëm në muzikën e saj. Pas publikimit të këngës së saj të fundit ‘Houdini’ muajin e kaluar, ylli 28-vjeçar u nda nga francezi 42-vjeçar.

“Dua dhe Romain janë ndarë pas një vere dashurie. Ajo vendos syze kur bëhet fjalë për karrierën e saj dhe çifti i dha fund lidhjes së tyre përpara se gjërat të përkeqësoheshin. Romain e konsideronte Duan një punëtore, por ajo nuk ka ndërmend të ngadalësojë ritmin për asgjë dhe askënd”, tha një burim për The Sun.