6 Korrik 2023, 00:59

Miss Moscow won, criticisms of the model explode: Her plastic surgeon should have won

Fitoi Miss Moska, shpërthejnë kritikat ndaj modeles: Duhet të fitonte kirurgu i saj plastik

XING

Fitoi Miss Moska, shpërthejnë kritikat ndaj modeles: Duhet të

Angelina Brezhenskaya rrëmbeu kurorën e Miss Moskës 2023. Por fitorja e modeles 25 vjecare u pasua me shumë kritika për shkak të operacioneve plastike për t’u dukur si një Barbie.

Angelina nuk e mohoi këtë, por ndërsa e gjithë fytyra e saj ka shenjat e qarta të ndërhyrjeve estetike, vazhdon të pretendojë se ka bërë vetëm rinoplastikë, me rekomandimin e mjekëve.  

Fitoi Miss Moska, shpërthejnë kritikat ndaj modeles: Duhet të

“Kam bërë vërtet rinoplastikë, nuk po e mohoj. Për këtë kishte disa indikacione mjekësore. Mendoj se në ditët e sotme pak njerëz habiten nga ndërhyrjet estetike. Unë kujdesem për veten dhe bëj rregullisht procedura të kujdesit të lëkurës. Është e rëndësishme të ndiheni në harmoni me veten. Unë kam një të dashur pranë meje, për një kohë më të gjatë. Ai më dha mbështetje të jashtëzakonshme në të gjitha fazat e përgatitjes për konkursin, më frymëzoi shumë”, tha Brezhenskaya.  

“Mendoj se ky duhet të ishte një konkurs për kirurgun më të mirë”, tha një komentues. “Duhet të ketë dy konkurse: për vajzat me bukuri natyrale dhe për vajzat me operacione plastike”, tha një tjetër.

Angelina ka marrë pjesë edhe në konkurse të tjera bukurie. Në vitin 2020, modelja dhe prezantuesja televizive morën titullin “Bukuria nga Saratov”, dhe më pas u bë finaliste në konkursin “Bukuria e Rusisë”. Ajo nuk donte të ndalej me kaq dhe provoi fatin në titullin Miss Moska 2023. 

Fitoi Miss Moska, shpërthejnë kritikat ndaj modeles: Duhet të

Fitoi Miss Moska, shpërthejnë kritikat ndaj modeles: Duhet të