24 Gusht 2023, 17:58

Ja dhe një tjetër ndarje, çifti i njohur i showbizit i jep fund 3 viteve martesë

XING

Ja dhe një tjetër ndarje, çifti i njohur i showbizit i jep fund

Një tjetër ndarje në showbiz. E njohur për rolin si "Gruaja mace", aktorja Halle Berry është divocuar nga ish-bashkëshorti i saj Olivier Martinez. Çifti i ka dhënë fund martesës së tyre 3-vjeçare dhe kanë rënë dakord me një marrëveshje mbi kujdestarinë e djalit të tyre Maceo.

Ja dhe një tjetër ndarje, çifti i njohur i showbizit i jep fund

Lajmin e kanë bërë të ditur vetë ata përmes një deklarate në rrjetet sociale.

“Me zemër të thyer ne kemi marrë vendimin për divorc. Ne do ecim përpara me dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin dhe do të fokusohemi tek ajo që është më e mira për djalin tonë. I urojmë njëri-tjetrit veç lumturi në jetë dhe shpresojmë që edhe ju të respektoni privatësinë tonë", ka shkruar ish-çifti.

Ja dhe një tjetër ndarje, çifti i njohur i showbizit i jep fund

Ylli fitues i çmimit “Oscar” tani ka kujdestarinë e përbashkët ligjore dhe fizike të djalit të tij, ndërsa tani ajo duhet t’i paguajë Olivierit shumën prej 8,000 dollarë në muaj dhe shpenzimet për sigurimin shëndetësor, terapinë dhe shkollën e Maceo-s. Halley duhet të mbulojë gjithashtu shkollimin e shkollës private të Maceo-s dhe të gjitha aktivitetet e tij të tjera, si shpenzimet e tij të futbollit, ndërsa Berry do të paguajë faturën për sigurimin mjekësor, dentar të Maceo-s si dhe shpenzimet e tjera.