30 Prill 2023, 15:28

Karim Benzema bëhet baba për herë të katërt

XING

Karim Benzema bëhet baba për herë të katërt

Karim Benzema dhe partnerja e tij, Jordan Ozuna janë bërë prindër të fëmijës së tyre të parë së bashku. Ylli i Real Madridit dhe modelja 33-vjeçare e kanë mbajtur gjithmonë shumë diskrete lidhjen e tyre dhe e vetmja gjë që dihet për lidhjen e tyre është ajo që publikojnë në rrjetet e tyre sociale.

Karim Benzema bëhet baba për herë të katërt

Siç raporton revista Semana, çifti shkoi në klinikën Ruber në Madrid të mërkurën më 26 prill, dhe të nesërmen fëmija lindi pas një lindjeje natyrale dhe pa komplikime.

Karim Benzema bëhet baba për herë të katërt

Hera e fundit që ata të dy u shfaqën në publik ishte në galan e Topit të Artë në vitin 2022, ku ylli francez u kurorëzua zyrtarisht si lojtari më i mirë në botë. Ozuna e ka shoqëruar dhe është gëzuar shumë për suksesin e partnerit të saj.

Karim Benzema bëhet baba për herë të katërt

Për futbollistin, foshnja e re do të jetë fëmija i katërt. Karim pati dy vajza gjatë lidhjes së tij me Chloe de Launay, Melia, 8 vjeç, dhe Nouri, 3 vjeç, dhe një djalë kur pati një lidhje me Cora Gauthier, Ibrahim, 5 vjeç.