11 Dhjetor 2022, 14:11

Maroku fitoi ndaj Portugalisë, Shakira bën reagimin epik

XING

Maroku fitoi ndaj Portugalisë, Shakira bën reagimin epik

Dje ishte çerek-finalja Marok-Portugali ku në stadiumin “El Thumama” afrikano-veriorët arritën të “nxirrnin” jashtë Botërorit Portugalinë dhe Cristiano Ronaldon, duke u bërë kështu ekipi i parë afrikan i cili arrin në gjysmë-finalen e një Kupe Bote.

Këngëtarja e njohur Shakira ka reaguar me një postim në Twitter pas fitores së Marokut. “This time for Africa #Kupa e Botës (Këtë herë për Afrikën)”, ka shkruar ajo. Kujtojmë se ky është një fragment nga kënga e saj “Waka waka”.

Maroku fitoi ndaj Portugalisë, Shakira bën reagimin epik