15 Tetor 2023, 09:44

Mbahet konkursi i parë në botë me modele pa grim, kjo është fituesja

XING

Mbahet konkursi i parë në botë me modele pa grim, kjo

Modelja 26-vjeçare, Natasha Beresford, u shpall fituesja e parë e "Miss London Makeup Free". 18 vajza të tjera konkurruan me Natashën dhe është konkursi i parë ku modelet shfaqen pa makeup.

Organizatorët e këtij konkursi thanë se qëllimi i konceptit është fuqizimi i femrave, rritja e vetëbesimit të tyre dhe promovimi i një imazhi më realist të trupit duke u fokusuar në pamjen natyrale. Natasha i la mbresa jurisë me një fustan të bardhë dantelle.

E reja punon si infermiere në një firme stomatologjike dhe pas fitores, ajo tha se ishte e kënaqur me faktin që u zgjodh “Miss Londra Pa Makeup”.

Mbahet konkursi i parë në botë me modele pa grim, kjo