5 Shtator 2023, 00:23

Ndahet dhe një tjetër çift showbizi, prindër të dy fëmijëve

XING

Ndahet dhe një tjetër çift showbizi, prindër të dy

Këngëtari Joe Jonas dhe aktorja Sophie Turner thuhet se po shkojnë drejt divorcit pas katër vitesh martesë, sipas TMZ. Ky lajm i papritur ka tronditur fansat e tyre, pasi çifti i famshëm dukej si çifti i përsosur.

Ata u lidhën në vitin 2016 përmes Instagramit. Turner, e njohur për rolin e saj ikonik si Sansa Stark në Game of Thrones, tregoi se ata kishin shumë miq të përbashkët që ishin përpjekur t’i prezantonin për një kohë të gjatë. Fati, megjithatë, kishte planet e veta dhe një ditë të bukur, Jonas rrëshqiti në mesazhet e Turner.

Ndahet dhe një tjetër çift showbizi, prindër të dy

Në vitin 2017, Joe Jonas i propozoi për martesë aktores dhe ata ndanë gëzimin e tyre me botën përmes postimeve të njëjta në Instagram që shfaqnin unazën e fejesës.

Çifti zgjodhi ta festonte dashurinë e tyre në dy ceremoni madhështore. Së pari, ata patën një ceremoni surprizë në Las Vegas dhe më vonë një festë luksoze në fshatin piktoresk francez.

Në vitin 2020, familja e tyre u rrit ndërsa mirëpritën fëmijën e tyre të parë, një vajzë të quajtur Willa. Vetëm dy vjet më vonë Sophie solli në jetë vajzën e tyre të dytë, emri i së cilës ende nuk është bërë i ditur.

Fansat filluan të spekulojnë rreth telasheve në martesën e tyre kur fotot e këngëtarit 34-vjeçar pa unazën e martesës u shfaqën së fundmi në internet. Burime pranë çiftit kanë treguar se prej të paktën gjashtë muajsh ata po përballen me “probleme serioze”.

Situata mori një kthesë më serioze kur u zbulua nga TMZ se Joe ishte konsultuar me avokatët e divorcit në Los Angeles dhe ishte afër paraqitjes së dokumenteve të divorcit për t’i dhënë fund martesës së tij me Sophie. Ky lajm tronditës i ka lënë fansat të pyesin se çfarë mund të ketë shkuar keq në lidhjen e tyre në dukje idilike.