30 Gusht 2023, 12:27

Rita Ora sërish në qendër të kritikave, ngatërron origjinën e bashkëshortit

XING

Rita Ora sërish në qendër të kritikave, ngatërron

Rita Ora ka qenë në qendër të kritikave ditët e fundit. Pas performancës me flamurin serb, këngëtarja tani po merr kritika të forta pasi ngatërroi origjinën e bashkëshortit të saj Taika Waititi.

Gjatë episodit të fundit të “The Voice Australia”, një konkurrent, Marley Sola doli në skenë dhe këndoi “Ribbon in the Sky” të Stevie Wonder.

Gjyqtarët, përfshirë Rita Orën, e pëlqyen performancën e tij. Kur u pyet për formimin e tij muzikor, ai shpjegoi se u rrit duke kënduar në një kishë në Samoa.

Rita Ora sërish në qendër të kritikave, ngatërron

Jason Derulo më pas i ka treguar disa tatuazhe nga Samoa, ndërsa ka treguar se truproja e tij është nga atje. Edhe Rita Ora komentoi duke u shprehur: Edhe unë jam e martuar me një burrë që është gjysmë samoan.

Menjëherë kanë nisur reagimet në platformën X, ku përdoruesit i riukujtuan dhe një herë Orës se Taika Waititi nuk është samoane, por maori. Shumë përdorues kanë ironizuar këngëtaren dhe e pyesnin nëse dinte shumë gjëra për burrin me të cilin u martua.