10 Maj 2019, 12:58

Once connected with Alba, today BBD's Djedoni speaks of the wedding with her new girlfriend

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën super yll

XING

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Të gjithë e mbajnë mend dentistin nga Kosova, Dijedon Musa i cili u bë shumë i njohur për publikun pas pjesëmarrjes në ‘Big brother Albania 8’. Dijedoni tërhoqi vëmendjen kryesisht me lidhjen që krijoi me ish-banoren Alba Çobaj.

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Alba dhe Dijedoni vazhduan lidhjen e tyre edhe jashtë shtëpisë së ‘Big Brother’, megjithatë marrëdhënia e tyre mori shpejt fund. Alba vazhdoi me angazhimet e saj në televizion dhe u përfol edhe për lidhje të tjera, ndërsa Dijedoni u largua nga vëmendja mediatike.

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Ditën e sotme ai ka dhënë një intervistë për ‘Panorama Plus’ ku ka zbuluar se tashmë është çmendurisht i dashuruar me kolegen e tij që e ka njohur në klinikë dhe e ka zbuluar dhe planet për dasmë.

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

“Gjërat e bukura vijnë ngadalë, besoj unë. Është një kolege e imja që jemi njohur në klinikë. Pastaj avash-avash e kemi zhvilluar marrëdhënien. Por do e shpalos me kalimin e kohës. Për dashurinë nuk ka njësi matëse dhe rrjedhimisht nuk mund të vlerësojmë asnjëherë se sa shumë jemi të dashuruar. Por unë veten time po e shoh në një gjendje të paimagjinuar e të paprovuar më parë, sa i përket dashurisë. Tek ajo më tërheq çdo gjë, absolutisht çdo gjë që posedon. Sepse dashuria dhe ajo shkëndija e parë për dikë nuk pyet se kush është apo çfarë pune bën, por të vjen natyrshëm.”, ka thënë ish banori teksa më vonë ka zbuluar dhe nëse kanë plane për martesë.

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

“Hmmm, plane tamam, tamam konkrete, akoma jo. Për asgjë deri më tani nuk kemi bërë plane, kështu që vazhdojmë t’i bëjmë gjërat ashtu siç do i ndiejmë. Por që do të ketë ndryshime besoj.”, ka thënë ai ndër të tjera.

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën

Dikur i lidhur me Albën, sot Dijedoni i BB8 prezanton të dashurën