6 Gusht 2019, 16:19

"Dilemma" in the swirl of criticism, Genc Prevlukaj has a message for critics

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të gjithëve

XING

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

Artisti i njohur Genc Prevlukaj si gjithmonë vazhdon të jetë shumë aktiv në muzikë dhe vetëm në muajt e fundit ka punuar me tri projekte muzikore. “Dilema” titullohet kënga më e fundit e tij e cila u publikua ditën e djeshme. 

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

Ndonëse në një kohë shumë të shkurtër,kënga që tani ka rradhitur njerëz që e pëlqejnë por dhe të tjerë që e kritikojnë sidomos videoklipin. Kujtojmë se në videoklip të këngës “Dilema” protagoniste është një vajzë e cila veshur me rrobabanje duket sikur shpalos hiret e saj. Kundrejt kritikave,Genci e ka parë të arsyeshme të reagojë duke shpërndarë një mesazh në instagram për të gjithë ndjekësit e tij. Ai ka rrjeshtuar pesë arsye se përse videoklipi i “Dilema” nuk ka asgjë të ekzagjeruar. Po ashtu ka theksuar se përderisa videoja është lejuar nga Youtube,atëherë ajo është në rregull.

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

“Shume mesazhe ne inbox per videospotin. Dikujt i pelqen shume e dikujt jo. Per shkak te respektit po e shkruaj kete sqarim per ata qe kane dyshime ose kritike.
E para : Nuk ekziston asnje pune ne muzike qe permbledh krejt njerezit. Cdohere, secili material i ka perkrahesit e vet e kritikuesit poashtu.
E dyta : Eshte pune shijesh. Kur publikova klipet A tmerr malli, 365 pa ty etj kishte njerez qe me kritikonin me fjalet ” pse maleve” dhe kerkonin dicka me pro.vo.ka.tive. Tani kur e servoj pro.vo.ka.tiven pjesa tjeter kritikon.
E treta : Youtube nuk lejon skena te ekagjeruara. Nje pjese e bllokon komplet ndersa pjesen tjeter nuk e monetizon. Ne rastin e Dilemes Youtube e ka lejuar dhe monetizuar keshtu qe eshte cilesuar si video brenda normaveetike.
E katerta : Nese videoklipi nuk ju ka pelqyer degjojeni kengen sepse ne fund te fundit kenget mbahen ne mend dhe jo klipet.
E pesta : Faleminderit juve qe perkunder shijeve te ndryshme vleresoni punen time nder vite
P.S. Ju qe nuk e keni degjuar kengen e keni ne link ne bio ose direkt ne Youtube. Shpejt edhe ne platformat tjera”.

Ky është mesazhi që Genc Prevlukaj ka ndarë në instagramin e tij duke shpresuar që kritikuesit të arrijnë ta kuptojnë.

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të

E kritikuan për videoklipin, Genc Prelvukaj ja mbyll gojën të