11 Gusht 2019, 22:12

Reason for Ilda's quarrel with Shakohoxha revealed, who is the girl who took the place of moderator

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush është vajza që i mori vendin

XING

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Pak ditë më parë u bë e ditur se Ilda Bejleri ka vendosur të largohet nga Supersport pas 11 vitesh karrierë si gazetare sportive. U tha se arsyeja e largimit ishte një sherr me Dritan Shakohoxhën. 

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Sipas burimeve të "Panorama plus", shkak i këtij sherri është bërë një ridimensionim i hapësirave televizive mes prezantuesve. Shakohoxha ka dashur t’u japë përparësi moderatoreve të reja, siç është Lei Kraja, por Ildës kjo nuk i ka pëlqyer aspak, pasi do të mund të interpretohej si rënie nga froni. Situata ka degjeneruar në konflikt e deri në marrjen edhe Ilda ka marrë vendimin për t'u larguar puna. 

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Në një intervistë për "Pushime on Top", Dritan Shakohoxha u shpreh se ka qenë ai i pari që e ka punësuar Ilda Bejlerin në televizion bashkë me djemtë e stafit dhe ishte po ai që i dha lajmin e largimit nga puna moderatores.

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Pas kësaj deklarate, Ilda reagoi ka reaguar me një foto të postuar nga pushimet në Greqi ku i drejtohet Shakohoxhës. "Nga puna të heqin e të marrin pronarët, jo komentatorët e ndeshjeve", shkruan Ilda duke shkelur syrin.

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush

Zbulohet arsyeja e sherrit të Ildës me Shakohoxhën, kush