16 Qershor 2023, 16:31

Safet Gjici resigns after the intimate video: Deep feeling, I fell prey to a trap

Safet Gjici jep dorëheqjen pas videos intime: Ndjesë të thellë, rashë pre e një kurthi

XING

Safet Gjici jep dorëheqjen pas videos intime: Ndjesë të

Kreu i sapozgjedhur i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka dhënë vetë në rrjetet sociale pas publikimit të një videoje ku ai shfaqet, në marrëdhënie intime në zyrën e tij të punës në bashkinë e Kukësit.

Në statusin e tij në FaceBook, Gjici kërkon falje publike dhe shkruan se ky është një kurth.

“Ndjesë të thellë publike çdokujt që sot ka parë atë material të shëmtuar video. Pas një fushate dhe përballjeje jo të lehtë me kundërshtarët e mi, pas të cilës rezultova fitues, fatkeqësisht unë rash pre e një kurthi të përgatitur me detaje nga e njëjta dorë njerëzish me të cilët u përballa në zgjedhje. Ja arritën ta bëjnë në një formë tjetër të pistë atë që se bënë dot me votën e kuksianëve. Jam shumë i keqardhur për ngjarjen dhe jam mëse i qartë se në këtë situatë nuk ka vlerë asnjë lloj sqarimi. Prej disa kohësh unë kam një marrëdhënie intime me vajzën në fjalë por sigurisht nuk kam asnjë justifikim për atë çka ka ndodhur pavarërisht se i rënë në kurth. Nuk mund të jem më unë njeriu që punon në atë zyrë shteti pasi e kam tradhëtuar besimin e atyre mijëra njerëzve që besuan e punuan me mua për ta bërë Kukësin një qytet gjithnjë e më të mirë. Ndjesë të gjithëve dhe mirënjohje gjithë jeten kujtdo më besoi dhe mbështeti. Ishte nderi i jetës time që u njollos nga një mendjelehtësi e pafalshme ndaj sot ndjej detyrimin minimal të jap dorëheqjen! Zoti ju bekoftë të gjithëve!”- shkruan Gjici.