17 Gusht 2018, 19:45

Shocking / Famous singer kills himself at a young age

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë të re

XING

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë

Këngëtarja e "Huntress", Jill Janus i ka dhënë fund jetës. Lajmin e hidhur e dha familja e këngëtares dhe grupit muzikor "Huntress". 43-vjeçarja vuante nga probleme mendore prej kohësh dhe foli publikisht për këtë me shpresën për të ndihmuar të tjerët që kishin të njëjtin problem si ajo.

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë

Grupi muzikor "Huntress" shkruan në Facebook: "Me zemër të thyer njoftojmë ndarjen nga jeta të Jill Janus vokalistja e Huntress, vdiq të martën, më 14 gusht. Ajo vuante prej kohësh nga sëmundja mendore dhe i dha fund jetës së saj jashtë Portlandit, Oregon. Janusi foli publikisht për këto sfida, me shpresën e udhëzimit të të tjerëve për të kapërcyer sëmundjet e tyre mendore. Përtej arritjeve të saj në botën e muzikës, Janus ishte një person me shpirt të bukur, e pasionuar pas familjes e shpëtimit të kafshëve. Ajo do na mungojë shumë".

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë

Tronditëse/ Këngëtarja e njohur vret veten në moshë