26 Korrik 2023, 17:14

Celebrating its 58th birthday, see how 'Mimosa Garter' looks today

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'

XING

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'

Aktorja që ka luajtur Mimoza llasticën mbetet dhe sot personazhi shumë i preferuar i shqiptarëve. Zhaklina Dhimojani ka lindur më 25 korrik 1965 dhe ka festuar 58-vjetorin e lindjes.

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'

Kur luajti “Mimoza llasticën” në vitin 1973 ishte një 7 vjeçare e përkëdhelur, me tipare shumë të bukura dhe shikim të mprehtë.

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'

Sot Zhaklin gëzon vëmendjen e mediave Zviceriane, ku në një fushë krejt larg aktrimit ajo nisi karrierën si përkthyese ndërsa sot është e angazhuar në politikën lokale. Atje ajo u njoh edhe me prokurorin federal Stefan Blättler i cili është sot bashkëshorti i saj.

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'

Sipas mediave zvicerane, Dhimojani është po aq e njohur në Shqipëri sa është Heidi në Zvicër.

Feston 58-vjetorin e lindjes, shikoni si duket sot 'Mimoza llastica'