23 Shtator 2022, 09:17

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të ndjerë dhe na rrënqethi

XING

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

Mozzik ka publikuar pak orë më parë këngën e titulluar “Të dua”, një dedikim shumë i ndjerë për të bijën, Hanën. Në këngë Mozzik tregon historinë e tij si një baba që vuan se nuk e ka vajzën afër.

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

“Tash je rrit, nuk je më njëjt, po bën pytje pse s’po vjen me mu e me mamin me fjet? Mos pytni a je mirë kur çdo ditë diçka mungon, vështir është mos me t’pa ktë muj e me t’u duk baba jot si i huj”, këndon Mozzik mes të tjerash.

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

Kënga i ka prekur padyshim të gjithë dhe me siguri as ju nuk do bëni përjashtim. Kujtojmë se Loredana dhe Hana jetojnë në Zvicër, ndërsa Mozzik në Kosovë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MOZZIK (@mozzik)

"Hana ime e vogël për momentin e di qe nuk do e kuptosh këtë këngë!
Por besoj qe kur të rritesh edhe pak do e kuptosh! Dhe kur te bëhesh për ta kuptuar këtë këngë kisha dashur shumë qe mos ta hapim si temë asnjëherë! Të jetojmë ashtu si na ka ardhur jeta.
Të dua më së shumti në botë.
Babi yt Gramoz Aliu!
Dhe kjo është kënga ime e fundit kur flas për privatesinë time dhe për vajzen time.
Nuk do e perfshijë vajzen time asnjeherë më në tekstet e mija", ka shkruar Mozzik në rrjete sociale.

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të

Mbani lotët, Mozzik i dedikon Hanës këngën më të