19 Gusht 2019, 11:34

Surprise: Well-known Albanian actor becomes part of 'I love Tropoja' movie

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit ‘I love Tropoja’

XING

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Prej disa ditësh aktori dhe moderatori i njohur Ermal Mamaqi ka nisur xhirimet e filmit të tij më të ri ‘I love Tropoja’ që pritet të dal shumë shpejt në kinematë shqiptare. Ermali ka qenë shumë aktiv në rrjetet sociale ku vazhdimisht ka publikuar foto nga prapaskenat e xhirimeve dhe ka zbuluar edhe disa nga personazhet që do marrin pjesë në film.

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Deri tani është mësuar se pjesë e filmit të shumëpritur do të jenë, aktorja Arjola Demiraj, këngëtarja Enca Haxhija, doktori i VIP-ave Skerdi Faria, Uindi Haxhija dhe aktori i njohur i 'Portokalli' Irgen Çela.

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Ndërkohë që pak më parë Ermal Mamaqi ka zbuluar një surprizë për të gjithë. Ai ka treguar se në kastin e aktorëve të ‘I love Tropoja’ do të jetë edhe aktori i mirënjohur shqiptar, Bruno Shllaku. Shllaku është një ndër aktorët më të dashur shqiptar i cili ndër vite ka marrë pjesë në një sërë filmash të njohur për publikun.  

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

“I love Tropoja. Një tjetër standart në Kinematografinë Shqiptare. Dita e 6  e xhirimeve”, ka shkruar Ermali pranë fotos ku shihet me Bruno Shllakun.

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit

Surprizë: Aktori i mirënjohur shqiptar bëhet pjesë e filmit